Cosmaderm – Kwas hialuronowy – TEN produkt dla jędrnej, gładkiej skóry „odcinek 2″

Cosmaderm – Kwas hialuronowy – TEN produkt dla jędrnej, gładkiej skóry „odcinek 2″


Kwas hialuronowy – czy to cudowny środek, czy też nie? 

dalsza część wpisu 
http://strefa-spa.blogspot.com/2014/05/cosmaderm-kwas-hialuronowy-ten-produkt.html

Nie da się podważyć faktu, że kwas hialuronowy jako zasobnik wilgoci nr 1 zajmuje pozycję daleko przed kolagenem
Wraz z upływem czasu staje się to problemem. Wewnątrzpochodna produkcja stopniowo ulega zmniejszeniu. Już w wieku 40 lat organizm dysponuje zaledwie ok. 40 procentami, a po 60 roku życia nawet tylko 10 procentami pierwotnej ilości w organizmie. A zanikające stężenie kwasu hialuronowego w skórze pogarsza właściwości zatrzymywania wody. Skóra jest coraz bardziej sucha i zatraca umiejętność samoregeneracji. Kwas hialuronowy, co pokazały badania kliniczne, redukuje w znacznym stopniu zmarszczki i potrafi pobudzić skórę do pomnażania komórek skórnych.
Jak produkowana jest ta substancja?
Zarówno w kosmetyce, jak i w dermatologii estetycznej kwas hialuronowy nie jest w dzisiejszych czasach produkowany z grzebieni kogucich. Tamta procedura miała tę wadę, że było możliwości całkowitego usunięcia zawartych w takim preparacie ptasich białek, co prowadziło do reakcji alergicznych.
Od końca lat 90tych nie jest to już konieczne. Wyjściem okazała się procedura biotechnologiczna. Pozwala ona na uzyskanie kwasu hialuronowego w drodze fermentacji bakteryjnej. Bakterie są hodowane w urządzeniach fermentacyjnych i produkują przy tym kwas hialuronowy. Zaletą tej procedury jest wyższa czystość uzyskanego kwasu hialuronowego niż tego uzyskiwanego z materiału odzwierzęcego. Preparat taki zasadniczo nie wywołuje reakcji uczulających.
Procent procentowi nie równy
Podczas odwadniania roztworów kwasu hialuronowego, czyli żeli, w procesie liofilizowania wydziela się biaława sucha substancja w postaci proszku, która łatwo pochłania wodę. Handel reklamuje się chętnie środkami o bardzo wysokich stężeniach kwasu hialuronowego jak np. 10 i 20 procent. Użytkownicy nie powinni dawać się jednak zwieść, ponieważ w tym przypadku chodzi o zawartość żelu kwasu hialuronowego (kwas hialuronowy plus woda) w preparacie kosmetycznym. Ponieważ żele same z zasady nie zawierają więcej niż 1 % suchej substancji, faktyczne stężenie kwasu hialuronowego wynosi 0,1 lub 0,2 %, co odpowiada reklamowanym 10% i 20%. Opłaca się więc zwracać uwagę podczas zakupów na fakt, że różne produkty pielęgnacyjne zawierają bardzo zróżnicowane ilości kwasu hialuronowego. Jak to sprawdzić? Radzimy zerknąć na listę składników preparatu, na której wyszczególnione są poszczególne substancje w ilości od największej do najmniejszej. Jeśli „kwas hialuronowy” znajduje się całkiem na końcu długiej listy składników, oznacza to, że produkt taki zawiera tylko niewiele tego zachwalanego pogromcy zmarszczek.
Kwas hialuronowy działa jak ekspander tkanek
Nie da się podważyć faktu, że kwas hialuronowy jako zasobnik wilgoci nr 1 zajmuje pozycję daleko przed kolagenem. W przypadku kwasu hialuronowego odróżnia się pomiędzy wysoką, średnią i niską masą cząsteczkową. Im niższa masa cząsteczkowa, tym mniejsze są molekuły, a im mniejsze molekuły, tym lepiej mogą przenikać do wnętrza porów.
W sprzedaży dostępne są również żele hialuronowe o dwufazowym działaniu. Chodzi tu o kwas hialuronowy wysoko molekularny i niskomolekularny. Podczas gdy wysokomolekularny przejmuje rolę gromadzenia wilgoci na powierzchni skóry, niskomolekularny kwas ma zadanie przeniknąć do głębszych warstw skóry i tam zająć się magazynowaniem wilgoci.
Jednak ta „molekuła źródła młodości” ma w sobie małe „ale”. Pozytywne cechy żeli z kwasem hialuronowym nie są długotrwałe i dlatego należy go stosować regularnie. Aby skóra była zawsze świeża, gładka i naprężona, żele można stosować bez problemu codziennie rano i wieczorem pod wszystkie środki do pielęgnacji skóry twarzy. 

Wraz z upływem czasu staje się to problemem. Wewnątrzpochodna produkcja hialuronustopniowo ulega zmniejszeniu. Już w wieku 40 lat organizm dysponuje zaledwie ok. 40 %, a po 60 roku życia nawet tylko 10 %pierwotnej ilości w organizmie.
„Z powodu swojego pozytywnego efektu działania na skórę, terapia kwasem hialuronowym jest dla mnie o tyle ciekawa, że minimalizuje widoczne zmarszczki i wypełnia skórę wilgocią”.