Nowy system aplikacji w kosmetologii SEYO TDA


“WSZYSTKO ZALEŻY OD KOMÓREK”

Kierownik badań SEYO dr Alexander Teslenko w eksperckim wywiadzie

 

notka biograficzna:
Dr Alexander Teslenko pracował ponad 20 lat, jako główny naukowiec w Instytucie All Union w Sankt Petersburgu, w katedrze preparatów wysokiej czystości. Dr Teslenko prowadzi badania naukowe od lat 70 tych XX wieku, zajmując się możliwościami terapii mających na celu przenikanie do głębokich warstw skóry. W międzyczasie został kierownikiem wydziału badań firmy Arivine Pharma AG z siedzibą w Szwajcarii oraz głównym twórcą wszystkich preparatów dermatologicznych dla systemu SEYO®.

Zmarszczki, cellulit, kotewki – dr Alexander Teslenko zna troski związane z przemijaniem czasu. Zajmuje się on badaniem biologicznych procesów skórnych zachodzących na poziomie komórkowym i regeneracyjnym zaopatrzeniem komórek skóry. Doktor Teslenko, jako główny twórca SEYO® bada również długotrwałe piękno i zdrowe ciało.

  

Doktorze Teslenko, co wyróznia system SEYO® TDA?
Dr Teslenko: SEYO® TDA jest doskonałym połączeniem działania fizykalnego i galenicznego. Urządzenie obejmuje indywidualnie dopasowane programy zastosowań do różnych typów skóry i faz jej starzenia się. Umożliwia on również fizykalną aplikację wedle wzoru produktów galenicznych przy pomocy perfekcyjnie dobranych parametrów zastosowania dla poszczególnych produktów. Przy tym zależało nam na wcieleniu w życie naszych doświadczeń naukowych. Myśląc o wszystkich projektach, zawsze bardzo zwracamy uwagę na możliwość zastosowanie pomysłów w praktyce.
Gdzie leżą największe wyzwania w walce ze starzeniem się skóry?
Dr Teslenko: Jest rzeczą absolutnie konieczną by dostarczać komórkom niezbędnych składników odżywczych. Wiele dostawców produktów kosmetycznych produkuje produkty, które zapewniają krótkie przyjemne uczucie, ponieważ zawierają syntetyczne olejki, takie jak silikony. Nie ma to dużego wpływu ani na zaopatrzenie skóry w składniki, ani na jej pielęgnację. Jest wręcz odwrotnie: zamknięcie porów utrudnia oddychanie skóry i przyspiesza procesy starzenia. W SEYO® zawsze zwracamy uwagę na regeneracyjny aspekt pielęgnacji. W przypadku walki z procesami starzenia się skóry nie wolno zapominać o połączeniu terapii z zaopatrywaniem komórek skóry w składniki aktywne i tlen. Dla nas nie liczy się krótkotrwały poblask, lecz długotrwały i dający się zmierzyć sukces estetyczny.

Standardowy preparat

Podczas opracowywania systemu SEYO®w centrum naszego zainteresowania stało ostrożne przenikanie w głębsze warstwy skóry.
Badanie przy pomocy substancji z dodatkiem środków fosforyzujących w ludzkiej skórze pokazało, że terapia SEYO® i zwykłe terapie są oddalone od siebie o lata świetlne.

 

Terapia z SEYO

Podczas gdy wiodące preparaty hialuronowe nie są w stanie przeniknąć dalej niż poza warstwy naskórka, kwas hialuronowy wzbogacony o SEYO® przenika naskórek i dociera do głębokich warstw skóry właściwej, gdzie jest dostępny przez długi czas.

 

Czy kluczem do pięknego wyglądu są więc komórki skóry?
Dr Teslenko: W pewnym sensie, tak. Piękno jest jednak pojęciem względnym i ostatecznie każdy jest tak tylko piękny, na ile się czuje. Ważne jest całościowe zrozumienie stref problemów i zależności organizmu. Tak więc w SEYO® poprzez ukierunkowane, przezskórne dostawy tlenu walczymy nie tylko na poziomie biologicznym ze szkodliwym niedotlenieniem, przywracamy również równowagę gospodarce rodników i dostarczamy komórkom niezbędne składniki odżywcze i aktywne, wywierając w ten sposób pozytywny wpływ na regeneracyjny potencjał skóry.
Czy chodzi więc o właściwe proporcje?
Dr Teslenko: I tak i nie – sukces terapii komórkowej dla odmładzania skóry wymaga koniecznie stosowania różnych czynników, które to zapotrzebowanie całkowicie zaspokaja system SEYO® TDA. Dostarczamy niezbędnych składników żywym komórkom skóry. SEYO® TDA to coś więcej niż „mieszanka” – mówimy tutaj o progresywnych procesach, które wzajemnie na siebie wpływają i działają na zasadzie synergii. Długoletnie badania potwierdziły regeneracyjną moc SEYO® TDA Szczególnie cieszą nas jednak długotrwałe efekty terapii, które odzwierciedlają przewagę systemowego wieloaspektowego podejścia do problemów skórnych.