Mezoterapia bezigłowa jak to działa?

Mezoterapia bezigłowa jak to działa?
Jest nowoczesną i bezinwazyjną metoda, w której transport substancji czynnych w głąb skóry właściwej umożliwia pole elektryczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji.

Elektroporacja jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Pod wpływem krótkotrwałego (trwającego milisekundy) działania pola elektrycznego następują odwracalne zmiany (czasowa destabiliazja) w strukturze błony komórkowej (szczególnie w jej składnikach lipidowych), w której powstają pory. Jest to proces bezpieczny, gdyż nie uszkadza błon komórkowych a pozwala na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. Następuje także pobudzenie komórki do pinocytozy. Jest to forma pochłaniania przez komórkę substancji rozpuszczonych do swego wnętrza (endocytoza). Podczas pinocytozy pobierane są na przykład drobiny białek lub inne wielkocząsteczkowe substancje rozpuszczalne w wodzie. Małe kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofałdach błony komórkowej, z której odrywają się od strony cytoplazmy drobne pęcherzyki. Płynna zawartość pęcherzyków przenika powoli do cytoplazmy, podczas gdy pęcherzyki zmniejszają się stopniowo, aż w końcu zanikają. Dzięki temu cząstki preparatów kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu, co efektywnie przedłuży rezultat zabiegu. (Czas działania będzie uzależniony od aktywności samych preparatów; średnio można założyć 24-48 godz.).
WAŻNE: W naszym urządzeniu wykorzystujemy aż 3 niezależne prądy. Pierwszy z nich „otwiera skórę” tworząc tzw. mikropory, drugi przytrzymuje to „otwarcie” umożliwiając swobodne wchłanianie składników aktywnych w głębokie warstwy skóry a ostatni trzeci „pomaga wchłonąć się preparatom w głąb skóry oraz „domyka” mikropory w skórze.
Dlatego taka metoda jest również nazywana mikroporacją.
To jedyna i opatentowana metoda, która daje tak wyjątkowe i spektakularne efekty widoczne już po pierwszym zabiegu

Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i linii np. fałd nosowo-wargowych, „kurzych łapek”, w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb pacjenta.


Wskazania do mezoterapii:
·         utrata elastyczności skóry, profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
·         cellulit (uda, brzuch, pośladki, ramiona),
·         rozstępy,
·         blizny przerosłe

Mezoterapia przynosi rezultaty tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

Gwarantowane efekty po serii zabiegów:

·         wyraźnie widoczne rezultaty liftujące,
·         redukcja zmarszczek i bruzd,
·         poprawa kolorytu i struktury skóry,
·         pobudzenie  procesów naprawczych w skórze.

Przeciwwskazania:
·         ostre infekcje,
·         nowotwory,
·         choroby serca,
·         nadciśnienie,
·         zakrzepica,
·         wrzody, uczulenia,
·         cukrzyca,
·         ciąża,
·         rozrusznik,
·         metalowe implanty,

Mesolux ™ SYSTEM PHOTO-ELEKTROPORACJI 

1-Mesolux jest jedyną działającą na impulsy wysokiego napięcia, które osiągają 300 Vpp na twarzy i 600 Vpp w zabiegach na ciało, nie powodując dyskomfortu lub bólu dla pacjenta.

Systemy na rynku z technologią impulsów wysokiego napięcia zazwyczaj osiągają maksymalnie 75 Vpp, jeżeli wzrasta wartość Vpp to również wzrasta odczuwalność bólu. W Sisneo poprzez najnowsze osiągnięcia techniczne naszego laboratorium osiągnięto w znacznie wyższym napięciu eliminację odczuwania bólu.

Podczas zabiegu naszym urządzeniem klient nie odczuwa dyskomfortu oraz bólu.

2 – Jest to jedyne urządzenie, które oferuje zabiegi na skórę głowy i włosy, aby oferować zarówno zabiegi na łysienie i poprawę kondycji włosów.
Posiada również końcówki do zabiegów twarzy i ciała.
3 – Nasza elektroporacja w połączeniu z fototerapią [ falą światła do 633nm], która łączy efekt fibrogeniczny, jako działanie rozszerzające naczynia, poprawy mikrokrążenia w ten sposób zwiększając dyfuzję aktywnego składnika wprowadzanego przez elektroporację.