Kwas hialuronowy – spostrzeżenia

Chciałbym opisać kilka spostrzeżeń i moich osobistych refleksji na temat opinii i wpisów na niektórych forach czy blogach dotyczących kwasu hialuronowego i sposobów jego wprowadzania w skórę.

Po przeczytaniu kilku wypowiedzi zdecydowanie nasuwa się pierwsza myśl:
„o jakim kwasie mówimy????”
praktycznie wszyscy piszą: „mamy kwas taki, mamy taki a my jeszcze inny”, ale JAKI???
I aby było jasne chodzi mi o jego budowę, bo to, że musi być biotechnologiczny, to chyba jest (cytując klasyka) „oczywista oczywistość”

Na rynku jest wiele kwasów dostępnych a jedna z firm, którą osobiście poprosiłem o podanie stężenia oraz wielkości cząstek kwasu (który zarzekają się, że jest potrójnie rozszczepiony) odpowiedziała cytuję:
„to jest w 100% kwas hialuronowy i nad nim pracuje sztab naszych naukowców i jest to tajemnica chroniona”.

Chyba po przeczytaniu tego Wasze twarze rysują szeroki uśmiech tak samo jak moja podczas rozmowy z Panią, która mi to powiedziała….

Moim zdaniem 100% kwas hialuronowy, to nie jest żadne zapewnienie i znacie to z reklam telewizyjnych.

Reasumując:
chyba każdy z nas oczekiwałby rzetelnych i wiarygodnych informacji dotyczących proponowanego preparatu (tutaj akurat chodzi o kwas hialuronowy).

Poniżej pozwoliłem sobie zamieścić informację o produkcie zupełnie innym i innowacyjnym.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany szczegółami, to zapraszam do korespondencji.

Biorąc powyższe pod uwagę nasuwa się kolejna myśl:
czym wprowadzać ten kwas?

Jedna z Pań zapisała, że mezoterapią bezigłową.
Oczywiście tak, ale tutaj znowu pytanie: co to jest mezoterapia bezigłowa?
Zacznijmy od tego. Mezoterapia jest li tylko zabiegiem iniekcyjnym i polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry preparatów medycznych. To oczywiście bardzo lakoniczna forma i zaraz oczywiście pojawią się wypowiedzi fachowców i specjalistów i zapewne będą zdecydowanie bardziej profesjonalne, ale nie to było moim celem, aby poruszać ten wątek.
Mezoterapia bezigłowa, to nazwa handlowa sposobu wprowadzania preparatów kosmetycznych w skórę. Taka nazwa przyjęła się na rynku i ja osobiście ja zaakceptowałem jak i lekarze medycyny estetycznej również. Ale na czym to polega i czym wykonywać te zabiegi.

Takie zabiegi można wykonywać każdym urządzeniem, które jest w stanie wprowadzić preparaty kosmetyczne w skórę i tutaj jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, bo idąc do gabinetu zdecydowana większość nie pyta na czym polega ten zabieg i jakie zjawisko fizyczne jest wykorzystywane do tego zabiegu.

W zabiegach mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są miedzy innymi:
ultradźwięki
jonoforeza
elektroporacja
każda z tych metod jest właściwa, by nazwać ja mezoterapią bezigłową, ale moim zdaniem ta ostatnia jest najskuteczniejsza. Ale należny oczywiście nie zapominać jakich preparatów używamy.

Mam nadzieję, że ten wątek wzbudzi Wasze zainteresowanie i oczywiście oczekuję ożywionej dyskusji.

Może w dalszej myśli ktoś rozwinie jakieś ZA i PRZECIW poszczególnych sposobów oraz preparatów?
Do jakich sposobów należy lub nie należny używać preparatów???