Cosmaderm – Kwas hialuronowy – TEN produkt dla jędrnej, gładkiej skóry „odcinek 1″

Cosmaderm – Kwas hialuronowy – TEN produkt dla jędrnej, gładkiej skóry „odcinek 1″

Kwas hialuronowy – czy to cudowny środek, czy też nie? 

Jedno jest gwarantowane: może on zgromadzić tak dużo wody, że skóra staje się nie tylko miękka i jedwabista, lecz pozostanie jędrna i gładka w wyglądzie. Więc może jest to jednak cudowny preparat? Postanowiliśmy się dowiedzieć, co tkwi w molekule tej fontanny młodości.
Kwas hialuronowy to naturalnyskładnik ludzkiego ciała, który znajduje się w większości komórek.
Jego lwia część, ok. 50 procent, znajdujesię w skórze.

Młodszy wygląd, wygładzone zmarszczki. Nie ma problemu, ponieważ kwas hialuronowy działa jak naturalna prostownica. W tkance łącznej skóry ta jedyna w swoim rodzaju, wewnątrzpochodna i fascynująca substancja spełnia normalnie zadanie gromadzenia wilgoci, co sprawia, że skóra staje się elastyczna i gładka. 
Kwas hialuronowy ma znaczenie nie tylko jednak dla gładkiej, świeżo wyglądającej skóry, lecz jest również głównym składnikiem płynu stawowego, który działa jak środek smarowny dla wszystkich ruchów stawów. Ma on zasadnicze znaczenie dla odbudowy zdrowej chrząstki, w dużym stężeniu znajduje się w gałkach ocznych, dba o zdrowe dziąsła, spełnia funkcję regenerującą dla tkanek, wspomaga procesy leczenia i zapobiega stanom zapalnym. Transportuje składniki odżywcze wszędzie tam, gdzie system naczyń krwionośnych dochodzi do granic swoich możliwości, jak w stawach, w skórze głowy do cebulek włosowych lub w przestrzeniach międzykomórkowych. Utrzymuje drożność pomiędzy komórkami i ma znaczny udział w zaopatrywaniu wszystkich tkanek.
Kwas hialuronowy to polisacharyd, czyli forma postaci cukru. Jako naturalny składnik ludzkiego ciała znajduje się w większości komórek. Jego większość – ponad 50% – mieści się w skórze, a dokładnie mówiąc w głębiej położonych warstwach skóry właściwej oraz w widocznej warstwie epidermalnej. Kwas hialuronowy i kolagen mają decydujące znaczenie dla utrzymania struktury w warstwach skóry. Kolagen nadaje skórze wytrzymałości. Hialuron dostarcza koniecznych do tego substancji odżywczych lub wilgoci.

Jeśli porównamy włókna kolagenowe z rozciągniętą gumką, to kiedy jest ona przeciążona, staje się łamliwa i popękana. To samo dzieje się, kiedy nasza skóra nie otrzymuje wystarczającej ilości kwasu hialuronowego. Dlatego zadaniem hialuronu jest utrzymanie kolagenu w stanie nawilżenia i elastyczności. Jest to łatwe zadanie dla kwasu hialuronowego, ponieważ każdy jego gram może wiązać nawet sześć litrów wody.  To sprawia, że skóra jest istotnie wypchnięta od wewnątrz. Niestety okres połowicznego rozpadu kwasu hialuronowego wynosi mniej niż trzy dni, w skórze nawet mnie, bo jeden dzień. Dlatego ciało musi dostawać ciągle nowe dawki hialuronu. Młoda skóra jet gładka i elastyczna, ponieważ korzysta z wystarczającej produkcji kwasu hialuronowego. 

cdn…

zródło: http://www.cosmaderm.com.pl/